ГЛАС ПОМОРАВЉА

Top Menu

  • Пошаљи вест
  • Наш став
  • Контакт

Main Menu

  • Home Page
  • Политика
  • Друштво
  • Регион
    • Јагодина
    • Параћин
    • Свилајнац
    • Ћуприја
    • Деспотовац
    • Рековац
  • Екологија
  • Апел за помоћ
Sign in / Join

Login

Welcome! Login in to your account
Lost your password?

Lost Password

Back to login
  • Пошаљи вест
  • Наш став
  • Контакт

logo

Header Banner

ГЛАС ПОМОРАВЉА

  • Home Page
  • Политика
  • Друштво
  • Регион
    • Јагодина
    • Параћин
    • Свилајнац
    • Ћуприја
    • Деспотовац
    • Рековац
  • Екологија
  • Апел за помоћ
  • Откривени нови, шок-подаци о Кајмакчалану

  • Док напредњаци помажу пензионерима, Предраг Милановић умислио да је председник државе

  • Свилајначки “Барон Минхаузен“

  • Зашто је општина Свилајнац,“слепо црево“ у Поморављу?

  • Да ли ће јавни тужиоц(и) напокон реаговати?

  • Отворено писмо председнику општине Свилајнац

Тема дана
Home›Тема дана›Отворено писмо председнику општине Свилајнац

Отворено писмо председнику општине Свилајнац

By Редакција Свилајнац
6. фебруара 2021
3207
0
Share:
Далиборка Мојсовић

После 37 дана колективног кажњавања радника свилајначке предшколске установе Дечија-Радост којима су била ускраћена средства за здравствено осигурање, Општина Свилајнац је изненада на својој званичној фејсбук страници објавила штуро саопштење, које можете у наставку прочитати.

***

„Поводом новонастале ситуације у Предшколској установи „Дечја радост“ у Свилајнцу председник општине Свилајнац Предраг Милановић изјавио је данас следеће: „Нама је јасно од самог старта шта се тамо дешава и сад се показало да је тачно то што смо причали месецима уназад. В.д. директорка ПУ „Дечја радост“ је кршила закон у октобру, дошло је до ситуације да запослени нису могли да овере здравствене књижице јер су неки људи били противзаконито запошљавани и нису могли да приме плате из буџета. Завршило се тако што је Пореска управа блокирала рачун вртића за тај износ, а буџетска инспекција поднела прекршајну пријаву против в.д. директорке вртића. Могу да кажем да је добра ствар да радници вртића, пошто је принудна наплата одрадила своје, имају оверене здравствене књижице, а лоша ствар је што та наша установа очигледно не иде путем којим треба да иде. Јасно је свима да се тамо крши закон, ми смо сви дужни да поштујемо закон. На жалост, у вртићу се закон кршио више пута и тренутно се тамо доносе неке одлуке које нису у складу са законом, видећемо да ли ће директорка почети да примењује закон или ће бити смењена.“ – изјавио је председник општине Свилајнац Предраг Милановић.“ (извор ФБ страница Општине Свилајнац)

извор: Фејсбук страница Општине Свилајнац

У наставку преносимо и ОТВОРЕНО ПИСМО в.д. директорице предшколске установе Дечија радост из Свилајнца, госпође Далиборке Мојсовић

***

Ја Вас молим да престанете да обмањујете јавност говорећи да ја кршим закон. Осим ако не сматрате да сте Ви лично закон, и да је Ваша реч закон. У том случају ја ћу Вам рећи да локални шериф и локални силник није и не може да буде закон.

Пошто сте навикли да све полуге власти чврсто држите у рукама, не бирајући ни средства ни начин, разумем да нисте могли да се помирите са том чињеницом да неко други управља Предшколском установом „Дечија радост“, а не неко од ваших марионета. Која ће, што би се у народу рекло, да игра и да свира како ви хоћете. Ја одбијам да будем увучена у ваше игре, јер се играте са животима и достојанством људи.

Замерате мени што нисам продужила уговор за раднике у августу 2020. године. Хајде да објаснимо ситуацију. Ти људи су запослени на одређено време током мандата претходне директорке. Право питање је – због чега ови радници нису примљени за стално? Да ли сте држали штап и шаргарепу, тиме што сте их намерно запослили на период до 2020. године, када се очекују локални избори и када од ових људи очекујете апсолутну послушност и активност у предизборној кампањи, како би Вам одређени број гласова? А заузврат да их запослите поново на одређено време, да се осигурате за наредне изборе.

Онда можете да се хвалите како није важна политичка странка приликом запошљавања. Тако је, није важна политичка странка него послушност према Вашој групи грађана.

Захтевали сте од мене да запослим ова лица, притом, претећи да ја кршим закон јер сам запослила друга лица на слободна и преко потребна радна места за нормално функционисање установе, а у складу са њиховим образовањем, искуством и способностима.
Ви кажете да ја кршим закон јер предност имају бивши запослени. То је предност, али не и обавеза. Да је предност та од које искључиво зависи неко радно место, зашто нисте запослили као свог заменика Добривоја Будумировића Биџу, јер он баш има искуства у обављању послова председника општине. Али се зато нисте либили да доведете свог ранијег партијског пајташа из Демократске странке, Сашу Пауновића бившег председника општине Параћин. То је, ваљда, зато што Свилајнац нема довољно паметних људи.

Какву је предност имала бивша директорка вртића када сте је поставили за директора Природњачког центра?

Да ли Ви мислите да, било где у Србији, председник општине кадрира по вртићима и шаље списак људи који морају да буду запослени?
Да ли можете да замислите градоначелника Београда који се инати и показује неслагање са одлуком Министарства да на чело неког вртића постави неку особу, која му не одговара по политичкој припадности, па онда том вртићу не исплаћује плате и доприносе?

Ја знам која су моја права и обавезе током обављања вршиоца дужности директора Предшколске установе „Дечија радост“. И нећу да одступим ни за јоту, што би рекао наш председник Александар Вучић, пред било којом неправдом, уценом или претњом.

Ви сте можда навикли да вам се клањају и да Вам се склањају. Да Вам ћуте и да трпе. Схватите, нећу Вам то дозволити. И у своје име и у име свих руководилаца, нарочито женских, не пристајем на притиске и претње.

Ја знам да је то ваш политички потпис, да одстраните сваког ко представља претњу по ваш интерес. И још кажете да радите по закону.

Ја вам нисам Раде Ђорђевић и ово није 2008.-а година. Ваша власт је у пратњи полиције избацила телевизију „Ресава“ из уредно плаћених, и док још траје уговор, просторија бившег комитета. Они су се жалили, али је кривична пријава одбијена, а зашто – јер сте имали све полуге власти. И, шта се десило касније – у ту исту зграду је потом усељена телевизија „Центар“, чији је већински власник била ваша рођена мајка, Добрила Милановић, а адреса седишта медија – ваша кућна адреса, до момента када је ту чињеницу предочило Удружење новинара Србије. Онда је већински власник постао неко други.

Ви сте ово одрадили по закону на начин који ви тумачите и уз подршку Демократске странке која тада била на власти.

Ја нећу да Вам ћутим и нећу да Вам дозволим да силу примењујете на мени. Ваше законе и претње оставите за Ваше послушнике и за оне који сматрају да је борба узалудна.

Вама никада нећу да се клањам. Једино могу да се клањам иконама, црквеним великодостојницима и људима које поштујем, попут мојих родитеља. Могу пословно да сарађујем, на културан и достојанствен начин, без претњи и подметачина.

Ја знам колико сам година и труда уложила у своје образовање, са колико љубави и пожртвовања обављам свој посао. И ја своје дипломе из основне и средње школе, као и са факултета смем да донесем јавности на увид, а да ли то, господине председниче, можете и Ви?

С поштовањем,

Далиборка Мојсовић, 06.фебруар 2021

***


Припремио С.М.

Објављено 6.фебурара 2021

Фото: Далиборка Мојсовић

У Свилајнцу ванредно стање а грађани без здравственог осигурања.Зашто?
Директор аргументима разбуцао политикантски наступ председника општине
Хвала што сте гласали 🙂
Print Friendly, PDF & EmailОдштампај
TagsВртићДалиборка Мојсовићопштина свилајнацотворено писмоПредраг Милановић
Previous Article

Медијски БУМ диносаурчића или радника без здравственог ...

Next Article

Да ли ће јавни тужиоц(и) напокон реаговати?

0
Shares
  • 0
  • +

Related articles More from author

  • ДруштвоРегионСвилајнацТема данаЧитаоци пишу

    Председник општине и даље незаконито дели отказе!

    28. априла 2018
    By Екипа Гласа Поморавља
  • СвилајнацТема данаЧитаоци пишу

    Да се изабере нови савет МЗ Кушиљево!

    26. јануара 2019
    By Редакција Свилајнац
  • СвилајнацТема данаЧитаоци пишу

    Јаки, самоуки градоначелник у Свилајнцу 

    22. августа 2020
    By Редакција Свилајнац
  • PolitikaUncategorizedСвилајнацТема дана

    Милановићу покажи индекс и диплому, ако их имаш

    28. новембра 2020
    By Срђан Марјановић
  • РегионСвилајнацТема данаЧитаоци пишу

    Свилајначки локални политичари заменили улоге

    2. јануара 2018
    By Екипа Гласа Поморавља
  • PolitikaСвилајнацТема дана

    Богохулници, дозваше се памети

    8. фебруара 2019
    By Редакција Свилајнац

Leave a reply Одустани од одговора

Капча Слика
Освежи слику

*

0

ПРЕПОРУКА

  • ПараћинПолитикаТема дана

    Саша Пауновић трећи пут добио поверење СО Параћин!

  • PolitikaТема дана

    Бољевачка села незадовољна одлуком општинских власти

  • ЈагодинаРегионТема дана

    Јагодина на дан Задушница

Timeline

  • 13. септембра 2022

    Откривени нови, шок-подаци о Кајмакчалану

  • 28. јуна 2021

    Док напредњаци помажу пензионерима, Предраг Милановић умислио да је председник државе

  • 9. јуна 2021

    Свилајначки “Барон Минхаузен“

  • 1. јуна 2021

    Зашто је општина Свилајнац,“слепо црево“ у Поморављу?

  • 9. марта 2021

    Да ли ће јавни тужиоц(и) напокон реаговати?

Find us on Facebook

Latest Comments

  • Док напредњаци помажу пензионерима, Предраг Милановић умислио да је председник државе – ГЛАС ПОМОРАВЉА
    on
    28. јуна 2021
    […] […]

    Директор аргументима разбуцао политикантски наступ председника општине

  • Свилајначки “Барон Минхаузен” – ГЛАС ПОМОРАВЉА
    on
    9. јуна 2021
    […] Медијски БУМ диносаурчића или радника без здравствено… […]

    Медијски БУМ диносаурчића или радника без здравственог осигурања?

  • Зашто је општина Свилајнац,”слепо црево” у Поморављу? – ГЛАС ПОМОРАВЉА
    on
    9. јуна 2021
    […] или радника без здравственог осигурања? (ВИДЕО) И шеста седница СО Свилајнац по истом ...

    (ВИДЕО) И шеста седница СО Свилајнац по истом сценарију – вређање опозиције?!

  • Зашто је општина Свилајнац,”слепо црево” у Поморављу? – ГЛАС ПОМОРАВЉА
    on
    1. јуна 2021
    […] Медијски БУМ диносаурчића или радника без здравствено… […]

    Медијски БУМ диносаурчића или радника без здравственог осигурања?

  • Зашто је општина Свилајнац,”слепо црево” у Поморављу? – ГЛАС ПОМОРАВЉА
    on
    1. јуна 2021
    […] Да ли ће јавни тужиоц(и) напокон реаговати? […]

    Да ли ће јавни тужиоц(и) напокон реаговати?

Да народ буде информисан. Ми смо део тог народа.

logo

Глас Поморавља је слободан и независтан медиј.

Наш медиј не финансирају стране али ни домаће невладине организације. Новац такође не добијамо ни из буџета Републике Србије. Како се финансира ГЛАС ПОМОРАВЉА. Највећи део својих активности реализујемо захваљујући ентузијазму наших (народних) новинара и сарадника (читалаца).

О нама

  • Глас Поморавља има мрежу сарадника у Србији и расејању. За сада немамо канцеларију, већ наши новинари раде са више локација, као виртуeлни народни тим.
  • +381628164612
  • desk@glas-pomoravlja.com

Курсна листа

ФОТОРЕПОРТЕР Свилајнац

    Прати нас

    • Пошаљи вест
    • Услови коришћења
    • TOS / Privacy Policy
    • О нама
    © Copyright 2021 GLAS POMORAVLJA . All rights reserved.